fbpx
4.7 C
İstanbul
Cumartesi, Ocak 28, 2023

Ethereum Ortalama Gas Fee’de Tarihi Düşüş

Ethereum blokzinciri üzerindeki ortalama işlem ücreti, en son Aralık 2020 tarihinde kaydedilen 1,57 dolar’a kadar düştü.

Ethereum (ETH) ekosisteminde en çok rahatsızlık duyulan konuların başında gelen gas fee ücreti tarihi düşüş yaşadı. Yüksek tutardaki işlem ücretleri sebebiyle eleştirilen ETH, ortalama gas fee’de 1,57 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu Ethereum’un ETH olarak gas fiyatlarının 0,0015 ETH’ye kadar düştüğü anlamına gelmektedir.

Ethereum’da gas fee’ler, NFT’ler, DeFi ve gelecek vaat eden boğa piyasası nedeniyle Ocak 2021’den itibaren yükselmeye başladı.

BitInfoCharts’ın verilerine göre Ocak 2021 ve Mayıs 2022 tarihleri arasında ortalama 40 dolardan işlem gören Ethereum gas fee’ler 1 Mayıs 2022 tarihinde 196,638 dolarlık gas fee ile rekorunu kırdı.

Ethereum Gas Ücretindeki Düşüş NFT’leri Kurtarmaya Yetmedi

Gas ücretindeki bu ani düşüş NFT satışlarında bir artışa yol açmadı. Geçtiğimiz Haziran ayında yılın en kötü performansını sergileyen NFT ekosistemi, günlük toplam satış sayısında 19 bin seviyelerine kadar geriledi. Bu miktar yaklaşık 13,9 milyon dolar civarında bir hacme karşılık geliyor.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve YouTube hesaplarımınızdan takip edin! Topluluktan insanlarla iletişime geçmek için Discord kanalımıza katılın!

- Reklamlar -spot_img

Taraftarlar Trabzon Akyazı Stadı’nda 11’e 11 Maç Yapacak!

Kripto para kullanımı ile taraftar deneyiminde bir ilk yaşanacak! Trabzonspor fan token'a sahip kullanıcılar Trabzon Akyazı Stadyumunda 11'e 11 maç yapma deneyimi yaşayacak! Socios taraftar...

Mastercard, Kriptonun Ödemelerde Sorunsuz Kullanımına Az Kaldığını Açıkladı

MasterCard'ın yöneticisi Raj Dhamodharan, kripto paralarla ilgili bir açıklamada bulundu. Dhamodharan, kısa bir süre içinde kripto paraların kart ödemelerinde sorunsuz bir şekilde kullanımda olacağını...

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor?

Dogecoin ve Shiba Inu'de güçlü bir fiyat artışı görülüyor. Peki Dogecoin ve Shiba Inu neden yükseliyor? DOGE ve SHIB yükselişinin ardında Elon Musk mı...
- Reklamlar -spot_img

Son Haberler