fbpx
11.9 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

Chiliz/Socios, Fan Tokenlarda Ön Satış Stratejisini Değiştirdi

Chiliz/Socios, son yaptığı açıklamada ön satış stratejisini değiştirdi. AS Monaco FC fan token ($ASM) ile yeni stratejisini hayata aldı. Gelin isterseniz, Chiliz/Socios’un yeni ön satış kurallarını birlikte inceleyelim.

Socios, Fan Tokenlarda Kişi Başı Alım Limitlerini Azaltmaya Devam Ediyor

Chiliz’in çıkardığı fan tokenlar ilk günlerde hem Chiliz kripto para borsasında hem de taraftar uygulaması Socios’ta satılıyordu. Daha sonra sadece Socios üzerinden ön satışı yapmaya başladı ve kişi başı alım adetlerinde sınırlamalar getirilmeye başlandı. Bu limitler 100-150 adet gibi belirlenirken, 2021 yılının sonlarında 20-25 adetlere kadar düştü. 2022 Ocak ayında ise chiliz fan tokenlarında bu limit ilk turda 5 adede kadar düşürüldü.

Chiliz, Fan Tokenlarda Neden Alım Adedini Düşürdü?

Chiliz/Socios CEO’su Alex Dreyfus, katıldığı her konuşmada “Taraftarı değilseniz satın almayın” düşüncesini dile getirdi. Chiliz, ön satışa katılan yatırımcıların sayısını arttırınca gittikçe alım limitlerini düşürdü. Öyle ki artık bir fan token ön satışından ilk turda 5 adet satın alınabiliyor.

Socios’ta Yeni Fan Token Ön Satış Kuralları

Son yapılan AS Monaco FC fan token arzı ile ilk turda 5 adet, ikinci turda 15 adet, üçüncü turda ise maksimum 30 adet alım yapılabileceği açıklandı. Ancak ilk turda toplam ön satış arzı biterse diğer turlara katılım sağlanamayacağı açıklandı. Bu da taraftarı çok takımların ön satışının ilk turda tükeneceği anlamına geliyor. Peki bu yeni fan token ön satış stratejisinin olası avantajları ve dezavantajları neler?

Socios’ta Fan Token Ön Satış Stratejisinin Avantajları

 • Daha fazla katılımcı fan token ön satışına dahil olacak.
 • Ön satışta yoğunluktan dolayı alım yapamayanlar artık yapabilecek.
 • Ön satış saatini kaçıranlar, arz adedi bitmediği taktirde yine alım yapabilecek.
 • Listeleme sonrası satış baskısı olmayacağından sert yükselişler gelebilir. Düşükten ekleme yapanlar kazanç sağlayabilir.
 • CEO Alex’in fan tokenları, taraftarlara pazarlama stratejisinden bir adım daha atılmış olacak.
 • Regülasyonlara uyma konusunda bir adım olarak Chiliz bunun bir hizmet olduğunu öne sürebilir.

Socios’ta Fan Token Ön Satışı Yeni Kuralların Dezavantajları

 • Fan tokenlar kazanç kapısı olmaktan çıkacak.
 • Listeleme sonrası satış baskısı olmayacak. Fakat sert yükselişler gelebileceğinden, en yukarıdan fomoya kapılıp satın alan yatırımcılar terste kalabilir.
 • Ön satış turlarında tarihlerin karışık olmasından kaynaklı olarak takibinin yapılması daha zor olacaktır.
 • Taraftarı az olan takımların ön satış arz adetleri tamamen satılmayabilir. Bu da fan tokenların ne derece yatırıma veya kullanıma uygun olduğu sorusunu akıllara getirebilir.
 • Fan tokenların ön satışta tükenmemesi, listelemede düşüş getirebilir. Ön satışta alım yapanlar bunu başarısızlık olarak görebilir.
 • Uzun bir tarih aralığına yayıldığı halde ön satışların tükenmeme senaryosu Chiliz/Socios marka değerine olumsuz olarak yansıyabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram ve YouTube kanalımıza abone olun. Bizi FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edin!

- Reklamlar -spot_img

Taraftarlar Trabzon Akyazı Stadı’nda 11’e 11 Maç Yapacak!

Kripto para kullanımı ile taraftar deneyiminde bir ilk yaşanacak! Trabzonspor fan token'a sahip kullanıcılar Trabzon Akyazı Stadyumunda 11'e 11 maç yapma deneyimi yaşayacak! Socios taraftar...

Mastercard, Kriptonun Ödemelerde Sorunsuz Kullanımına Az Kaldığını Açıkladı

MasterCard'ın yöneticisi Raj Dhamodharan, kripto paralarla ilgili bir açıklamada bulundu. Dhamodharan, kısa bir süre içinde kripto paraların kart ödemelerinde sorunsuz bir şekilde kullanımda olacağını...

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor?

Dogecoin ve Shiba Inu'de güçlü bir fiyat artışı görülüyor. Peki Dogecoin ve Shiba Inu neden yükseliyor? DOGE ve SHIB yükselişinin ardında Elon Musk mı...
- Reklamlar -spot_img

Son Haberler