fbpx
11.9 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

Basic Attention Token (BAT) Nedir? BAT Nasıl Satın Alınır?

Basic Attention Token‘ın kısaltması olan BAT, Ethereum blockchain ağına bağlı ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. BAT, dijital reklamcılık alanında faaliyet gösterme amacıyla Javascript, Mozilla ve Netscape kurularından Brendan Eich tarafından piyasaya çıkmıştır.

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

BAT, dijital reklamcılık alanında büyük şirketlerin aldığı komisyonlara ve kullanıcı taleplerini karşılamadığı görüşü ile yenilik yaratmak için piyasaya çıkmıştır. BAT geliştiricileri reklam veren, yayıncı ve kullanıcıları bir araya getirerek tüm tarafların kazançlı olduğu bir reklamcılık modeli geliştirme amaçlamıştır.

BAT, reklamcılık alanında kullanılan tek internet tarayıcısı Brave de aynı şirketin tarayıcısıdır. İlerleyen günlerde diğer internet tarayıcılarında da faaliyete başlaması ön görülmektedir.

Basic Attention Token (BAT) Avantajları Nelerdir?

Basic Attention Token (BAT), dijital reklamcılık alanında, reklam verenlere, reklam harcamalarını en verimli şekilde ve doğru kitleye ulaştırmalarında fayda sağlar. Yayıncı sitelerde gereksiz reklamları önleme ve reklam gelirlerinin adil olması yönünde avantaj sağlar. Kullanıcı yönünden gereksiz ve ilgi alanı dışında reklamlarla karşılanmasına ve izlediği reklamlarda BAT üzerinde kazanç elde etmesine olanak sağlar.

Basic Attention Token (BAT) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Basic Attention Token’ın (BAT) madenciliği yapılmayan kripto para birimlerindendir. Tüm BAT miktarı şirket tarafından üretilmektedir.

İlginizi çekebilir: Brave İnternet Tarayıcısı İle BAT Kazanın

Basic Attention Token (BAT) Nasıl Satın Alınır?

BAT’a şirketin internet tarayıcısı olan Brave üzerinden sahip olabileceğiniz gibi Decoin, Binance, Kraken, Upbit, OKEx gibi kripto para borsalarından alabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olun ve Twitter hesabımızdan bizi takip edin!

- Reklamlar -spot_img

Taraftarlar Trabzon Akyazı Stadı’nda 11’e 11 Maç Yapacak!

Kripto para kullanımı ile taraftar deneyiminde bir ilk yaşanacak! Trabzonspor fan token'a sahip kullanıcılar Trabzon Akyazı Stadyumunda 11'e 11 maç yapma deneyimi yaşayacak! Socios taraftar...

Mastercard, Kriptonun Ödemelerde Sorunsuz Kullanımına Az Kaldığını Açıkladı

MasterCard'ın yöneticisi Raj Dhamodharan, kripto paralarla ilgili bir açıklamada bulundu. Dhamodharan, kısa bir süre içinde kripto paraların kart ödemelerinde sorunsuz bir şekilde kullanımda olacağını...

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor?

Dogecoin ve Shiba Inu'de güçlü bir fiyat artışı görülüyor. Peki Dogecoin ve Shiba Inu neden yükseliyor? DOGE ve SHIB yükselişinin ardında Elon Musk mı...
- Reklamlar -spot_img

Son Haberler